Uncategorized

Obrotomierz motocyklowy, czyli diabeł tkwi w szczegółach!

Motocykliści są zazwyczaj osobami, które dbają o swoje maszyny i często w pewnym momencie dochodzą do perfekcji i ideału, a ich sprzęt jest dosłownie dopieszczony w każdym detalu. Co jest kluczem do sukcesu? Spokojnie możemy powiedzieć sobie otwarcie, że jest to kwestia dbałości o szczegóły.

 

Obrotomierz – klasyka i styl!

 

Większość zaawansowanych motocyklistów, którzy mają za sobą już wieloletnie doświadczenie i ogromną ilość godzin za kierownicą swojego sprzętu, nie zwracaj uwagi nawet na cyfry pojawiające się na wskaźnikach, niezależnie czy chodzi o ilość obrotów, czy jest to kwestia samej prędkości.

 

Osoby początkujące, mogą mieć jednak z tym problem, zwłaszcza jeśli dotyczy to motocykli zabytkowych, z którymi mają swój pierwszy kontakt i muszą się przyzwyczaić do zupełnie innych produkcji, innej zasady działania oraz innej pracy – która jest dużo cięższa.

To dokładnie tak samo, jakbyśmy jeździli przez okres kilku lat nowym samochodem, z automatyczną skrzynią biegów, wspomaganiem kierownicy i wszystkimi systemami kontroli jazdy, a nagle wsiedli do średniej jakości samochodu z lat 50 XX wieku.

 

Odbudowa klasyków! Bez obrotomierza, prawie jak bez ręki.

 

Miłośnicy takich motocykli jak Jawa, czy chociażby jeszcze bardziej popularna MZ’tka, z pewnością kochają pracę przy swoich maszynach. Wielu z nas w końcu (w tym ja), zaczynało swoją przygodę z jednośladem od tych motocykli, które z biegiem lat zyskują coraz bardziej na wartości. Biorąc pod uwagę czas, w którym produkowane były te wspaniałe maszyny, spodziewać się możemy takich zastosowań jak obrotomierze analogowe, posiadające chromowane wykończenie. Wyglądało to niesamowicie stylowo i elegancko.

 

Obrotomierze są to urządzenia, które wskazują nam ilość obrotów naszego wału korbowego, w czasie jednej minuty. Często są również stosowane w przypadku skuterów miejskich, ponieważ pozwalają one o wiele lepiej wyregulować układ napędowy. Są one jednak elektroniczne, dzięki czemu o wiele szybciej i dokładniej oszacujemy wartość obrotów wału korbowego.

 

Niemal każdy sklep motocyklowy, będzie posiadał takie produkty w swojej ofercie, warto jednak korzystać ze sprawdzonych firm i producentów części motocyklowych, między innymi takich jak Stage6, ponieważ jest to sprawdzona działalność, która ceniona jest przez wielu motocyklistów. W ten sposób, będziemy mieć pewność, że wszystko jest na najlepszym poziomie jakościowym i nie będziemy zawiedzeni z naszego wyboru. W przypadku oryginalnych produktów MZ i JAWA, nie będziemy musieli wprowadzać żadnych modyfikacji.