Uncategorized

Istota kierunkowskazów motocyklowych.

Kierunkowskazy motocyklowe są niesamowicie istotnym elementem jazdy, o czym przekonał się już chyba każdy z nas – lub jeśli tego nie zrobił, z pewnością bardzo szybko się o tym przekona!

 

Co prawda nie mam jakiegoś ogromnego doświadczenia z jazdą turystyczną, ponieważ zazwyczaj korzystam z tras leśnych, górskich i terenowych, o wiele rzadziej wyjeżdżając na ulicę i podróżując jednośladem. Jednak nie powiem, zdarza się czasem jechać gdzieś na wycieczkę. Myślę, że moja historia, najlepiej zobrazuje to co mogło się wydarzyć i fakt, że o mały włos nie pisałbym tego artykułu.

 

Fakt mój błąd, nie sprawdziłem swojego motocykla przed wyjazdem, co powinien zrobić każdy z nas przed wycieczką, stan techniczny to bezpieczeństwo, a bezpieczeństwo to zdrowie i życie nas samych oraz osób które nas otaczają.

 

Wyprzedzamy? Jak nie teraz to kiedy!

 

Klasyczna sytuacja w czasie prac wiejskich – droga między jedną i drugą wsią, na przodzie ciągnik z przyczepą, a za nim kilka samochodów które nie mogą lub boją się wyprzedzić. Gdy tylko nadarzyła się okazja i byłem już zmęczony tempem takiej jazdy, wrzuciłem kierunkowskaz, skręciłem na lewy pas i odkręcamy! Osoba jadąca przede mną, wpadła na dokładnie taki sam pomysł i zwyczajnie gdyby coś jechało z naprzeciwka, lub nie zdążyłbym szybko odbić w lewo, prawdopodobnie skończyłoby się to wypadkiem.

 

Nie trzeba było długo czekać na reakcję, ponieważ gdy sytuacja się uspokoiła, dojechałem do kierowcy auta i pokazałem mu żeby zjechał na pobocze – o dziwo posłuchał. Zaraz po otworzeniu szyby kasku, zapytałem wprost co on wyprawia, na co zdziwiony dorosły mężczyzna, odpowiada tym samym pytaniem, więc nie wiem o co chodzi i czuje się lekko zdezorientowany.

 

Szybko okazało się, że faktycznie jest to moja wina, ponieważ jedynie wydawało mi się, że sygnalizuję chęć skrętu na lewy pas i facet mnie widział od samego początku! Na szczęście obyło się bez problemów, nikt z nas nie ucierpiał, a po bardzo ostrożnym dojechaniu do punktu docelowego, okazało się, że przepaliła się jedynie żarówka, ten mały i niepozorny element, który kosztuje kilka złotych, decyduje czasem o naszym życiu.

 

Kierunkowskazy motocyklowe nie są drogie, można je nabyć w każdym sklepie dla miłośników jednośladów, więc nawet jeśli naprawa będzie nieco bardziej zaawansowana, nie musimy się martwić o dostępność części do swojego motocykla. Zawsze sprawdzajcie stan techniczny swojego sprzętu, gdyż może kosztować was to nie tylko pieniądze wydane na remont maszyny, ale również zdrowie, a często nawet życie!