Uncategorized

Gmole – styl i bezpieczeństwo!

Bezpieczeństwo użytkowników ruchu i maszyny to podstawa dla każdego kierowcy jednośladów. Niektóre elementy ozdobne nie będą jednak pasować do wszystkich motocykli, więc warto zastanowić się nad wyborem kupowanego modelu, zwłaszcza jeśli jesteśmy początkującymi motocyklistami, bez żadnego większego doświadczenia na drodze.

 

Bezpieczeństwo.

 

Jedziesz motocyklem w trasie, z lasu wyskakuje lis i przebiega przez ulicę, ty kładziesz się wraz z motocyklem i szlifujesz po asfalcie. Jeśli jesteś doświadczonym kierowcą, wiesz doskonale jak się zachować w tej sytuacji, ponieważ już to przeżyłeś i wiesz, że należy pozbyć się i oddalić od motocykla jak najszybciej. Niestety, jeśli to twoja pierwsza taka sytuacja, istnieje ogromne ryzyko, że adrenalina będzie na zbyt wysokim poziomie, by podejmować racjonalne decyzje i będziesz kurczowo trzymać się swojej maszyny.

 

Jeśli nie będziesz posiadać takiego dodatku jak gmole, istnieje ogromne ryzyko, że maszyna dodatkowo przygniecie cię swoim ciężarem i będzie ciągnąć razem ze sobą. Jeśli uważaliście na fizyce w szkole średniej, powinniście zdawać sobie sprawę z tego, że droga hamowania będzie kilka razy dłuższa i ciężar spowoduje szybką ścieralność naszego stroju – gmole mają zadanie, ochronić nas przed takimi sytuacjami.

 

Chronią one również silnik i elementy nadwozia, przed ewentualnym uszkodzeniem w czasie wywrotki, nawet jeśli będzie to delikatne zdarzenie na parkingu – jak to miało miejsce, w przypadku artykułu na temat owiewek motocyklowych.

 

Wygląd.

 

Czym one są i jak się prezentują przy motocyklach – wiedza i odpowiednie dopasowanie, będzie gwarantować nam świetny wygląd maszyny, podkreślenie detali i poczucie większego bezpieczeństwa. Musimy jednak wiedzieć jak je odpowiednio dopasować.

 

Gmole motocyklowe, nie będą niestety pasować idealnie do wszystkich modeli motocykli. Czy wyobrażamy sobie taki element przy sportowych produkcjach? Szczerze mówiąc, nie wyglądałoby to atrakcyjnie i od razu każdy kierowca, będzie wiedział, że kierowca jest osobą początkującą (zaczynanie swojej przygody od sportowego motocykla o większej pojemności niż 125cm, jest niesamowicie nieodpowiedzialne i niebezpieczne).

 

Gmole to odpowiednio powyginane i pospawane rurki, które montowane są zazwyczaj w motocyklach turystycznych, szosowych, chopperach, cruiserach i tym podobnych produkcjach. Nie pasują one do mniej masywnych maszyn jak ścigacze, crossy, czy chociażby terenowe enduro. Zawsze możemy je zauważyć przy motocyklach służących do nauki jazdy, co nie oznacza iż profesjonalni kierowcy, nie mogą sobie takiego elementu zamontować.

 

Doskonałym przykładem stylowego połączenia, są chociażby chromowane gmole przy widowiskowych chopperach, lub kolorowe lakierowane i niewielkie dodatki, przy motocyklach turystycznych.